Ahoj! Dnes mám pro vás článek na téma letních škol. Sama mám s několika zkušenost a mohu vřele doporučit. Dozvíte se spoustu zajímavých faktů z praxe, poznáte nové lidi a užijete si spoustu zábavy!

Jarní a letní škola o energetických systémech v ČR a Rakousku

Jako první zmíním “Jarní a letní školu o energetických systémech v ČR a Rakousku“. Tento kurz se koná ve dvou termínech, z nichž jednou jsi 5 dní v Praze a podruhé 5 dní ve Vídni. Účastnit se může 10 studentů z ČR a 10 studentů z Rakouska. Nejsi student oboru energetika? Ani to není pro účast problém, pokud tě toto téma alespoň zajímá. Aspekty spojené s výrobou elektřiny nejsou jen technické, ale také společenské, politické či enviromentální. Nutnou podmínkou je však znalost anglického jazyka. Pro přihlášení klikni zde.

Jarní a letní škola

Letní energetická akademie E.ON

Další možností pro rozšíření tvých znalostí může být “Letní energetická akademie” od společnosti E.ON. S touto letní školou mám sama zkušenost, jak můžeš vidět na fotografii níže, a můžu jedině doporučit! V mém ročníku jsme se zabývali např. elektromobilitou a svezli jsme se i v Tesle 🙂. Více info zde.

Letní škola ČEPS

Jako třetí v pořadí (nikoli však v kvalitě) uvádím “Letní školu od ČEPSu“. Opět jsem měla možnost se této letní školy účastnit a mohu jen vřele doporučit. Dozvíte se věci a dostanete se na místa, kam se zkrátka v rámci běžné výuky nedostanete. Díky této letní škole jsem pochopila spoustu věcí, které nás ve škole učili teoreticky. Doprovodný program, se kterým si lidé z ČEPSu dali práci, byl také skvělý. Letní škola se většinou koná na začátku září. Více info zde.

Letní univerzita ČEZ

Další možností je “Letní univerzita” od společnosti ČEZ. Jak určitě víš, ČEZ provozuje dvě jaderné elektrárny – Temelín a Dukovany. Pokud jsi tedy zapálený do jaderné energetiky, tak neváhej a přihlas se. Letní univerzita trvá 2 týdny s partou dalších 29 studentů a rozhodně to stojí za to! Počítej však, že budeš muset projít pár testy. Více info zde.

Letní univerzita ČEZ

Letní škola IT

Jako poslední uvádím “Letní školu IT” z trochu jiného oboru, která však může být neméně užitečná. Je pořádána organizací Czechitas, kterou dost možná znáte. Musím zde však zklamat pánské zájemce, jelikož je tento kurz cílem pouze na zájemkyně z ženských řad. Ty mohou být úplné začátečnice, dokonce i ze střední školy nebo je prostě programování může jen zajímat a chtějí trochu pomoci s prvním krokem. Takže pokud jsi dočetla až sem a máš zájem se naučit webové aplikace, pak je to přesně kurz pro tebe. Více info zde.

Letní škola IT

Pokud jsi dočetl/a až sem, tak přeji hodně zdaru! Pokud máš nějaké další tipy, neváhej mi napsat 😊

© 2024 felackaholka. Všechna práva vyhrazena.